Oferujemy pobyty rekonwalescencyjne, wakacyjne, czasowe oraz pobyty na czas nieokreślony. Dom Opieki św. Kosmy i Damiana to przystań dla osób starszych, zmagających się z samotnością, demencją, Alzheimerem, Parkinsonem, po udarach, po urazach, po wypadkach.

W otoczeniu pól i zieleni znajduje się nowoczesny dom zbudowany od podstaw z myślą o seniorach i osobach niepełnosprawnych, w którym może zamieszkać 26 osób w komfortowych jedno-, dwu- i trzyosobowych pokojach z łazienkami. Każdy pokój wyposażony jest w łóżka, szafki nocne, szafy, stół i krzesła. Wychodząc naprzeciw potrzebom Pensjonariuszy, możliwe jest również urządzenie pokoju własnymi meblami, dzięki czemu Mieszkańcy mogą czuć się jak u siebie w domu.

Sercem Domu Opieki jest salon połączony z jadalnią, w której poza posiłkami mieszkańcy mogą się spotykać, spędzać czas, rozmawiać, oglądać telewizję. Proponujemy również zajęcia manualne, zajęcia z zakresu terapii zajęciowej, ćwiczenia w samodzielnym funkcjonowaniu, spotkania integracyjne, rehabilitację.

Oferujemy wyżywienie w postaci pięciu posiłków dziennie, na które składają się trzy posiłki główne oraz drugie śniadanie i podwieczorek, z uwzględnieniem indywidualnych diet, zaleconych przez lekarza. Dodatkowo mieszkańcy mają nieograniczony dostęp do drobnych przekąsek i napojów.

Posiłki są spożywane samodzielnie przez Mieszkańców w salonie, jednak w razie potrzeby opiekunowie pomagają Pensjonariuszom przy spożywaniu posiłków w salonie lub w poszczególnych pokojach w przypadku osób chorych lub leżących.

Obiady przygotowywane są przez firmę cateringową w profesjonalnej kuchni urządzonej zgodnie z zasadami HACCP. Menu ustalamy wspólnie z mieszkańcami naszego domu.

Pensjonariusze opłacają pobyt z własnych środków. Wysokość opłaty uzależnia się od stopnia samodzielności, stanu zdrowia oraz wybranego pokoju 1, 2 lub 3 osobowego. Każdy Mieszkaniec zobowiązany jest do wniesienia opłaty kaucyjnej w wysokości ½ należności za jeden miesiąc pobytu.